Celerový detox? Otázky a odpovědi.

Toto bylo pár let velké téma a musíme říct, že ikdyž už nevidíme celerový detox na každém rohu, dotazů na něj je stále mnoho. A názorů taky. Od těch velmi negativních, až po opravdu fanaticky zbožňující. Je až neuvěřitelné, kolik umí vzbudit jedna zelenina emocí. Pak je tu teda ještě brokolice. Teď k věci:

 

Je celerová šťáva zdravá? 

Ano. Jako v podstatě každá čerstvá surovina, která má být v jídelníčku.

 

Je celer zdravější než jiná zelenina nebo ovoce? 

Ne. Každá zelenina nebo ovoce se od sebe liší. Dohromady vytváří kompletní spektrum živin = vyváženou stravu. Pokud do jídelníčku zařadíte pouze jeden druh, přináší vám něčeho více a něčeho méně, než je dlouhodobě vhodné.

 

Je zdravé ji pít? 

Ano i ne. Je to šťáva, která dodá vitamíny, minerály, hydratuje. Když na ni máte chuť, není nic proti ní. Tělo si i svým způsobem umí říct o suroviny, které potřebuje. Dlouhodobá konzumace pouze celeru však zdravá není. Některé živiny dostatečně nedodá a některých dodá víc, než je potřeba. Například draslík, který je ve šťávě hojně zastoupený. Draslík reguluje činnost srdce a nervových signálů. Jeho nízké, ale i vysoké množství, může způsobit srdeční arytmii. 

 

Jaktože je tedy tolik lidí, kterým vyléčilo akné a další vážná onemocnění? 

Udělali jsme malý youtube průzkum a většinu zázračných uzdravení spojuje následující: 

1. Předtím měli velmi špatnou životosprávu, která jim způsobovala různé nemoci. A když to přeženeme, pokud vyměníte brambůrky za zeleninu, má to velký efekt.

2. Hydratace. Pro mnohé z uživatelů to bylo poprvé, co začali dodržovat pitný režim. 

3. Placebo. Stav mysli dělá hodně a pokud něčemu věříte, efekt se dostaví, ikdyž není fyziologicky opodstatněn. Koneckonců na tom není asi nic špatně. 

4. Nechutná jim to. Lidé mají často pocit, že jejich problémy mají komplikovaná a náročná řešení. Potřebují se k výsledku probojovat a zasloužit si ho (odtrpět). Chuť celeru je specifická a pro mnoho lidi je ve větší míře nesnesitelná. To už je dost velká výzva na to, aby vedla ke zaslouženému výsledku. (lehká ironie)

 

Jak tedy vyřešit akné a další nemoci, když ne celerem? 

 

Ráno začněte šťávou, která obsahuje více zeleniny než ovoce. Pokud cítíte dlouhodobé zanedbání životosprávy, začněte krátkým detoxem na pár dní. Jezte kvalitní a vyváženou stravu, pijte vodu a spěte. Toto bohužel nezní tak trendy, ale je to dlouhodobě zdravé a udržitelné. Efekt se dostaví stejně, jako u celeru, ale vydrží. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení